„Marsz ku Światłości” wyróżniony!

medal

Jest mi niezwykle przyjemnie poinformować, że publikowany na niniejszym blogu utwór pt. „Marsz ku Światłości” został zrecenzowany na stronie Shiibuya i otrzymał najwyższą możliwą notę – ocenę celującą.
Recenzentka zapoznała się z dotychczas opublikowanymi rozdziałami (prolog i r. I – III), wyrażając następującą opinię:

[Czytając], ani przez moment nie poczułam się zagubiona, nie wpadło mi do głowy żadne pytanie, a więc w kreacji uniwersum spisałeś się na medal […]. Akcja właściwie nie zwolniła. Dzieje się dużo, ale w jak najbardziej dobrym sensie. Nie ma przesady w wydarzeniach, jedno płynnie przechodzi w drugie, więc nie ma się wrażenia, jakby coś działo się ni z tego, ni z owego, kompletnie bez przyczyny. Zachowana jest spójność […]. Postaci są barwne. Zaprezentowałeś ich już stosunkowo wiele i każda z tych ważniejszych była inna od reszty. Co więcej — są naturalne […].

Zwrócono również uwagę, z czego bardzo się cieszę, gdyż przykładam do tego wagę, na język powieści:

[„Marsz ku Światłości”] jest napisany pięknym, nieco archaicznym, idealnie pasującym do fantastyki stylem. Mnóstwo w nim jeśli nie archaizmów, to chociaż słów, które powoli wychodzą z użycia, wyrazów „z wyższej półki” […], wreszcie — wtrąceń francuskich i łacińskich […]. Jakiekolwiek błędy językowe, czy to gramatyczne, czy to stylistyczne, w Twoim opowiadaniu nie istnieją. Jest do tego stopnia wymuskane, że wyłapałam bodaj jeden jakiś zbędny przecinek przed pojedynczym „ani” na ponad siedemdziesiąt stron treści.

Źródło.

Cieszę się z tej opinii również z tego względu, że szkolną szóstkę otrzymuje na wspomnianej stronie, jak sprawnie policzyłem, zaledwie 4% blogów, zaś średnia przyznawanych ocen wynosi ok. 3,6 (w skali 1 – 6). Wydaje się zatem, że wyróżnienie dla najlepszego blogu lipca 2014 r. będzie formalnością, gdyż w najgorszym razie „Marsz ku Światłości” podzieli z jakąś witryną czołowe miejsce.
Serdecznie dziękuję oceniającej za chęć przeczytania niełatwego przecież tekstu, a wszystkich zapraszam do lektury. Żywię nadzieję, że kolejne części powieści będą równie udane, a tak po prawdzie – coraz lepsze.
Medal na ilustracji przyznałem sobie sam.
Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “„Marsz ku Światłości” wyróżniony!

Skreśl parę słów

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s