Czym jest „Marsz ku Światłości”?

Informacje ogólne

„Marsz ku Światłości” jest tytułem nieprofesjonalnej powieści fantastycznej, której autor posługuje się pseudonimem – Waughin Jarth młodszy. Utwór jest stale rozwijany, a dotychczas opublikowane rozdziały są dostępne do nieodpłatnego pobrania.

Fabuła inspiruje się historią przedstawioną w grze komputerowej „The Elder Scrolls V: Skyrim”, jednakowoż warto zwrócić uwagę, że powieść modyfikuje ją w wielu aspektach, zatem zalicza się do tzw. fan fiction. Osoby zaznajomione ze wzmiankowaną grą również odnajdą wiele przyjemności w oddawaniu się lekturze.

Współcześnie odnaleźć można wiele utworów, które nie zostały stworzone przez profesjonalnych pisarzy. Zachęcając do przeczytania tego dzieła, należy podkreślić sumienność autora w przygotowaniu tekstu, który dostępny jest w formacie PDF. Napisany elegancką czcionką Adobe Garamond Pro (a nie fikuśnym krojem stylizowanym na średniowieczny), wyjustowany, z podzielonymi wyrazami, wyraźnie zaznaczonymi akapitami oraz usuniętymi pojedynczymi literami na końcu linii, nadaje się do czytania wprost z ekranu lub – co szczególnie zalecane – wydrukowania go.

Ciekawostki

Utwór otrzymał ocenę celującą na stronie Shiibuya i złoto dla najwyżej ocenionego blogu w lipcu 2014 r. (wpis na ten temat)
Powieść istnieje również w formie audiobooka na YouTubie. Kanał lektora zebrał w krótkim czasie ponad 500 subskrypcji.

To nie koniec zalet powieści! Zapoznaj się z jej niektórymi urywkami.

Skreśl parę słów

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s